Dzieje się - Literatura

Noc Książki - przyjdź na pierwsze w tym roku spotkanie w Klubie Jagiellońskim

2017-01-13 10:24:17 | Kraków

Klub Jagieloński powraca z pierwszym w nowym roku wydarzeniem z serii Nocy Książki. Tym razem poświęcone będzie edukacji. Odbędzie się 19 stycznia przy krakowskim Rynku Głównym 34. Wydarzenie będzie także otwarciem nowej serii spotkań o czytelnictwie. Start o godzinie 19:00.

Ostatnia reforma kanonu lektur ożywiła dyskusję na temat stanu polskiej edukacji w ogóle. Organizatorzy Nocy Książki, wychodząc od rozważań na temat ogólnego niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce, chcą poruszyć problem kształtowania przez szkołę nawyków czytelniczych wśród najmłodszych, a także wprowadzania innowacyjnych metod nauczania w placówkach oświatowych.
 
Noc Książki. Edukacja rozpocznie się od zaprezentowania wyników raportu Jak zwiększyć czytelnictwo w Polsce opracowanego przez dra Adama Kirpszę w ramach kampanii Weź czytaj! prowadzonej przez Klub Jagielloński w 2016 r. i dofinansowanej ze środków MKiDN.

Pierwszy panel wydarzenia poświęcony będzie aktualnej dyskusji na temat nowego kanonu lektur, a także ogólnym uwagom dotyczącym jego zasadności i tego, w jakim stopniu odpowiada na potrzeby młodych ludzi. Czy kanon lektur faktycznie może kształtować dobre nawyki czytelnicze wśród dzieci i młodzieży? I czy w ogóle jest w stanie zachęcić młodego czytelnika do sięgania po literaturę? Gośćmi panelu będą prof. Teresa Walas i dr Piotr Kołodziej.

Spotkanie zamknie dyskusja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych technologii do nauczania w szkołach. Czy da się pogodzić tradycyjne formy przekazywania wiedzy z innowacjami technologicznymi? Czy istnieje wspólna przyszłość dla tablicy i tabletu? Porozmawiamy o tym z drem Rafałem Sworstem z Ogrodu im. St. Lema Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz z Iwoną Brzózką-Złotnicką, przedstawicielką projektu Mistrzowie Kodowania.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Noc książki, literatura Edukacja, Klub Jagieloński, stan polskiej edukacji, Kraków Noc Książki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Mieszkanie Szymborskiej
Rusza nadbór na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Do wygrania jest miesięczny pobyt w Krakowie.

Polecamy
nagrody edytorskie 2020
Znamy nominacje do nagród edytorskich Pióro Fredry i Dobre Strony 2020

To jedne z najważniejszych edytorskich wyróżnień w Polsce.

Słuchowisko Między Listami
"Między Listami" - debiutuje wypełnione humorem słuchowisko [WIDEO]

W rolach głównych Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk.

Ostatnio dodane
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.