Kino
The Square - pokaz przedpremierowy w Kinie Pod Baranami

The Square - pokaz przedpremierowy w Kinie Pod Baranami

  • 2017-09-12, do 2017-09-13
  • od 13zł do 20zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na dwa pokazy przedpremierowe laureata Złotej Palmy w Cannes - filmu The Square w reżyserii Rubena Östlunda. Film szwedzkiego reżysera prezentowany będzie w ramach Spotkania Filozoficznego z MOCAK-iem oraz DKF Wysokich Obcasów.

Najnowsza produkcja Rubena Östlunda (Turysta) to przenikliwa czarna komedia, w której szwedzki reżyser w błyskotliwy, ale i autoironiczny sposób komentuje otaczającą go rzeczywistość. W rolach głównych wystąpili Claes Bang, znana m.in. z serialu Opowieść podręcznej Elisabeth Moss oraz Dominic West (Geniusz, serial The Wire). Jury tegorocznego festiwalu w Cannes przyznało The Square Złotą Palmę dla najlepszego filmu, a przewodniczący Pedro Almodóvar stwierdził, że mógłby oglądać go bez końca. Film Östlunda jest również szwedzkim kandydatem do Oscara.

We wtorek, 12 września, w Kinie Pod Baranami odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu połączony z dyskusją w ramach pierwszego z cyklu Spotkań Filozoficznych w nowym sezonie. Partnerem pokazu jest MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
W dyskusji po projekcji weźmie udział krytyk i kurator sztuki, dyrektor MOCAK-u, Masza Potocka.

Na kolejny seans przedpremierowy, 13 września, Kino Pod Baranami zaprasza wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film do Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12). W tym dniu, z numerem „Wysokich Obcasów” z 9 września 2017 - bilet w cenie 13 zł.

Polską premierę filmu zaplanowano na 15 września 2017 roku.

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

wtorek, 12 września
20.00 THE SQUARE | THE SQUARE
reż. Ruben Östlund, SE/DE/FR/DK 2017, 142’
miejsce: Kino Pod Baranami, Sala Czerwona

środa, 13 września
20.15 THE SQUARE | THE SQUARE, 142’
miejsce: Małopolski Ogród Sztuki


BILETY:
20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)
DKF Wysokich Obcasów: 13 zł - za okazaniem aktualnego numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 9 września 2017)

*Bilety na pokaz w ramach DKF Wysokich Obcasów do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Pacific Rim: Rebelia
"Pacific Rim: Rebelia" także w IMAX z plakatami dla widzów

Przed seansami rozdawane będą ekskluzywne plakaty.