Kino
Future Shorts „Wydanie Festiwalowe Lato̵

Future Shorts „Wydanie Festiwalowe Lato̵

  • 2008-09-26, , godzina 19:00
  • 13/16 zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków
  • Zobacz profil >>

Opis

Przedstawiamy specjalny blok filmów wyselekcjonowanych z katalogu Future Shorts z myślą o letnich festiwalach filmowych i muzycznych. W Polsce prezentowaliśmy go m.in. na Slot Art Festiwal w Lubiążu. We wrześniu zaprezentujemy go w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Zestaw filmów zgodnie z tradycją projekcji w ramach FS jest bardzo różnorodny, dynamiczny i momentami bardzo zabawny. Znalazły się w nim krótkie fabuły, animacje, teledyski, z których część była prezentowana i nagradzana na prestiżowych festiwalach filmowych na całym świecie.
 
 Program:
1) SUBA
Reż.: Alastair Graham / UK / Serbia / 2005 / 4'

2) TROUT
Reż. Johnny Barrington / Wielka Brytania / 2007 / 10'

3) NEIGHBOR
Reż: Eric Lynne / USA / 2003 / 3'

4) INSIDE
Reż. Philip Hirsch / Niemcy / 8'

5) SURPRISE
Reż.: Ben Dodd / Wielka Brytania / 2006 / 2'

6) IN THE BAR                   
Reż: Cleiton Stringhini & Paulo Tarso Disca / Brazylia / 2002 / 8'

7) THIS IS ME
Reż. Sam Arthur / Wielka Brytania / 2006 / 4'

8) TEN THOUSAND PICTURES OF YOU
Reż: Robin King / Wielka Brytania / 2006 / 3'

9) QUIETSCH
Reż: Baran bo Odar / Niemcy / 2005 / 7'

10) SOLKATTEN
Reż: Stina Bergman / Szwecja / 2003 / 7'

11) SHE LOVES ME, SHE LOVES ME NOT
Reż: Jamie Rafn / Wielka Brytania / 2003 / 6'

12) LOST UTOPIA
Reż: Mirai Mizue / Japonia / 2007 / 5’

13) POUND
Reż: Evan Bernard / USA / 2007 / 2’

14) THE MAKING OF GLADIATOR
Reż: Duncan Beedie / Wielka Brytania  / 2005 / 2'

15) THE DANCE LESSON
Reż: Philippe Prouff / Francja / 2006 / 5'

Opisy filmów:

SUBA
Reż.: Alastair Graham / UK / Serbia / 2005 / 4'
W środku dżungli rywalizujące ze sobą plemiona przygotowują do nadcho-dzącego pojedynku dwa gigantyczne roboty. Jednak gdy dochodzi do spotkania tytanów, rezultat jest zupełnie  nieoczekiwany... Historia odwołuje się do wojny domowej w byłej Jugosławi. Film bazuje na muzyce sebsko – brazylijskiego kompozytora Suby (Mitara Subotica), w wykorzystanej tu  piosence śpiewa Cibelle. Alastair Graham to Londyński artysta i twórca animacji, w latach 70. związany ze studiem TVC London, odpowiedzialnym m.in. za “Żółtą łódź podwodną”. W jego twórczości odbija się fascynacja jazzem.  

TROUT
Reż. Johnny Barrington / Wielka Brytania / 2007 / 10'
Życie młodej szkockiej pary zmienia się radykalnie z powodu dziwnego splotu zdarzeń... Alex i Mari żyją w odosobnionej przyczepie na zachodzie Szkocji.                   Ich związek nękają częste przypadki utraty pracy przez Alexa. Gdy mężczyzna otrzymuje ostatnią szansę od swego szefa, postanawia to uczcić i zaskoczyć Mari. Absurdalny łańcuch wydarzeń angażujący górską krowę, kostium superbohatera i wadliwe gniazdko pokazuje, że prawdziwa miłość może górować nad wszystkim. Film pokazywany m.in. na festiwalu w Sundance. Johnny Barrington wywodzi się z Glasgow School of Art, studiował również fotografię w Szwecji.

NEIGHBOR
Reż: Eric Lynne / USA / 2003 / 3'
Dwaj odlegli sąsiedzi urządzają przyjęcie - tylko dla siebie. Krótki metraż pokazywany na międzynarodowych festiwalach, m.in. HBO Comedy Arts Festival w Aspen, nagrodzony nagrodą D&AD / Campaign Screen w Londynie                          dla najlepszego nowego reżysera. Eric Lyne to urodzony w Nowym jorku reżyser filmów i reklamówek, pracował np. nad kampanią dla Volkswagena.  

INSIDE
Reż. Philip Hirsch / Niemcy / 8'
Wizualne tour de force eksplorujące możliwości kamery filmowej. Film ujawnia nie tylko co, ale i jak widzi bohaterka w momencie egzystencjalnego zwątpienia. Elementy  otoczenia mieszają się z jej światem wewnętrznym. Zdobywca German Camera Award w roku 2005.

SURPRISE
Reż.: Ben Dodd / Wielka Brytania / 2006 / 2'
Stylowy, krótki thriller w duchu Hitchcocka, w którym romantyczne morderstwo staje się powodem do opowiedzenia historii od końca. Mężczyzna leży bez życia w wannie, gdy nad nim majaczy sylwetka kobiety, u stóp której leży wielki nóż. Wraz z rozwojem akcji, cofając się w czasie, odkrywamy z zaskoczeniem, co tak naprawdę się stało. Ben Dodd to absolwent Plymouth College Of Art, którego krótkometrażowa twórczość obejmuje zarówno horrory, jak i komedie, dramaty czy science-fiction. Jego styl łączy pomysłowość z uwagą na szczegół.

IN THE BAR                   
Reż: Cleiton Stringhini & Paulo Tarso Disca / Brazylia / 2002 / 8'
Brazylijskie prawo zmusza producentów papierosów do drukowania ilustrowanych informacji na wszystkich opakowaniach ich produktów w celu powstrzymania nałogu. Ta praktyka prowadzi do licznych kontrowersji między sprzedawcami a klientami. Film zdobył nagrodę dla najlepszej aktorki na Cine Ceará National Cinema Festival 2003.

THIS IS ME
Reż. Sam Arthur / Wielka Brytania / 2006 / 4'
Bertie Timson jest pogrążony w śpiączce, w tym czasie jego żona używa życia. Komiczna opowieść o tym, jak kłótliwa para z klasy średniej mieszkająca nieopodal lotniska Heathrow dostała się na ścieżkę, na której jest dziś. Połączenie filmu aktorskiego i animacji. Sam Arthur wcześniej stworzył m.in. teledysk dla Royksopp do “Poor Leno”.

TEN THOUSAND PICTURES OF YOU
Reż: Robin King / Wielka Brytania / 2006 / 3'
Sarah, nieśmiała fotografka, nie może uwierzyć w swoje szczęście, gdy zostaje zatrudniona do zrobienia zdjęć Bena Dixona, najgorętszego młodego filmowego gwiazdora. Traci dla niego głowę i zanim zdąży się zorientować, budzi się z nim we własnym łóżku. Ale dla niego Sarah to tylko kolejna dziewczyna na długiej liście. Gdy ją rzuca, jest załamana. Próbuje o nim zapomnieć, ale jego obraz wciąż nawiedza jej umysł i nie daje spokoju. Sarah decyduje się zemścić w jedyny znany sobie sposób. Film, oparty na prostym pomyśle animowanych fotografii, pokazano na licznych europejskich festiwalach filmowych. To debiut reżysera, Robina Kinga.    

QUIETSCH
Reż: Baran bo Odar / Niemcy / 2005 / 7'
Rozszalałe crescendo obrazu i dźwięku, ironiczny musical, w którym każdy gest ma swój określony cel. Trzy miejsca, troje dzieci, trzy skrajnie różne miejsca akcji. Wydarzenia - ukazane w zwariowanej technice podzielonego ekranu, w pstrokatej kolorystyce - początkowo dezorientujące, zaczynają ze sobą współgrać wraz z rozwojem muzyki. Krótki metraż pokazywany m.in. na festiwalach w Berlinie, Clermont - Ferrand i Toronto.

SOLKATTEN
Reż: Stina Bergman / Szwecja / 2003 / 7'
Łatwo jest obronić się za pomocą słów przed kimś, kto szuka kontaktu. A co jeśli natkniemy się na osobę mówiącą innym językiem? Film zgłębiający fenomen werbalnego porozumiewania się, przyzwyczajeń w komunikacji międzyludzkiej. Stina Bergman o swojej twórczości: "nie czuję potrzeby robienia realistycznego kina. Lubię pracować ze scenariuszami dotyczącymi czegoś, co nie zdarza się na codzień w normalnym życiu…".

SHE LOVES ME, SHE LOVES ME NOT
Reż: Jamie Rafn / Wielka Brytania / 2003 / 6'
Siedzący w barze mężczyzna ociekając Guinessem snuje refleksje na temat wzlotów i upadków swojego związku. Zgrabnie zmontowane podejście do klasycznego motywu „rwania płatków”. Jamie Rafn urodził się w Hiszpanii i większość życia spędził podróżując po świecie z rodziną. W Anglii ukończył studia prawnicze, po czym zajął się twórczością filmową, praktycznie bez wykształcenia w tej dziedzinie. Jego krótkometrażowa twórczość spotkała się z uznaniem. „She loves me, she loves me not” pokazywano na Sundance Channel.  

LOST UTOPIA
Reż: Mirai Mizue / Japonia / 2007 / 5’
Opowiedziana przy jazzowym akompaniamencie historia Adama i Ewy, rozpoczynająca się obrazem dzielącej się komórki wraz z którą rośnie świat. Ręcznie wykonana animacja, do której użyto 5000 oryginalnych rysunków. Mirai Mizue ukończył Tama Art University.

POUND
Reż: Evan Bernard / USA / 2007 / 2’
Dwaj kumple spotykają się na ulicy i witają niezwykle długim i skomplikowanym uściskiem dłoni. Gdy ten zostanie ukończony, czeka ich jeszcze jeden, tym razem pożegnalny. Evan Bernard jest znany głównie jako autor teledysków m.in. dla Moby’ego, Slayera, Green Day, Basement Jaxx i Beastie Boys.

THE MAKING OF GLADIATOR

Reż: Duncan Beedie / Wielka Brytania  / 2005 / 2'
Jest rok 1999. Reżyser Ridley Scott i aktor Russel Crowe przybyli na Maltę by nakręcić epicki film z gatunku "miecza i sandałów" - "Gladiatora". Niestety, nie obejdzie się bez problemów na planie i tym razem nie chodzi wcale o temperament Crowe'a. Duncan Beedie pochodzi z Bristolu i zajmuje się animacją 2D, pracował m.in. dla Aardman Animations.     

THE DANCE LESSON
Reż: Philippe Prouff / Francja / 2006 / 5'
Ten film jest dedykowany wszystkim, którzy chcą zrobić na innych wrażenie rewolucyjnym treningiem tanecznym. Już niedługo zabraknie wam wymówek, by nie ruszać swoim ciałem w rytm elektronicznych rytmów. Po demonstracji ruchów przez tancerza, pojawia się lustrzana kula i możemy zaobserwować go w akcji. Krótki metraż w 2007 wyróżniony przez jury na festiwalu w Clermont - Ferrand.  

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Jedno Åźycie
"Jedno życie" filmem otwarcia przeglądu Kino Na Granicy w Cieszynie

Będzie to pierwszy seans tej produkcji w Polsce.

Challengers film 2023
Rusza przedsprzedaż biletów na "Challengers" i "Niepokalaną"

Obie produkcje będzie można zobaczyć w kinach sieci Multikino już 26 kwietnia.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!