Dzieje się - Kino

11. Off Camera: Co oferuje Panorama kina niezależnego?

2018-03-09 13:40:04 | Kraków

Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku w Krakowie będzie trwać 11. Off Camera. Panorama kina niezależnego. Jeżeli nie masz pomysłu na majówkę, to wybranie się do Krakowa będzie idealnym pomysłem. Zobacz najciekawsze filmy ze światowych festiwali, w których między innymi Ellen Page i Kate Mara.

My Days of Mercy”My Days of Mercy” to love story idealne dla naszych czasów. Czy miłosierdzie jest po to, żeby celebrować sprawiedliwość? To trudne pytanie stawia Tali Shalom Ezer w swoim filmie. Lucy i Mercy mogą być zaciekłymi wrogami, ale łączy je coś, co trudno zdefiniować o wyjaśnić racjonalnie. Reżyserka pokazuje wachlarze emocji od wrogości przez ciekawość, aż do intensywnej, fizycznej pasji. Czy w relacji bohaterek znajdzie się miejsce na szczerość? W rolach głównych Ellen Page („Juno”, „Incepcja”) i Kate Mara („House of Cards”, „Marsjanin”, „Transcendencja”). Autorem zdjęć jest Radosław Ładczuk („Jesteś bogiem", ,,Sala Samobojców", ”Babadook”).

Podczas 11.Off Camera zobaczycie również "Spotkanie na szczycie”, nowy film Santiago Mitre. W rolach głównych: Ricardo Darín (,,Dzikie historie"), Dolores Fonzi (,,Paulina") oraz Paulina García (,,Mali mężczyźni"). Oficjalnym tematem jest nowy, gospodarczy pakt dotyczący całego regionu Ameryki Łacińskiej. Reżyser pozwala nam jednak spojrzeć, co dzieje się za kulisami, w kuluarach. Przyglądamy się dylematom prezydenta Argentyny. Wyzwania, jakie spotyka na swej drodze, mogą na zawsze zmienić jego polityczną przyszłość. Jaką opcję wybierze? Czy będzie w stanie zmierzyć się z demonami przeszłości?

Dramat "Outside In” opowiada o mężczyźnie, który po wielu latach wychodzi z więzienia. Próbując dostosować się do małomiasteczkowej rzeczywistości, nawiązuje relację ze swoją byłą nauczycielką ze szkoły średniej. Film został po raz pierwszy pokazany na Festiwalu Filmowym w Toronto. W rolach głównych Jay Duplass, Edie Falco, Ben Schwartz, Kaitlyn Dever. Reżyseruje Lynn Shelton, która napisała scenariusz wraz z Duplassem.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: festiwal, filmy, kino, program, sekcje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Avengers: Wojna bez granic
Zobacz niesamowity, nowy zwiastun filmu "Avengers: Wojna bez granic" [WIDEO]

Superbohaterowie kontra Thanos w kolejnym widowiskowym zwiastunie.

Horrory na faktach - "Obecność"
Horrory na faktach - o duchach, opętaniu i nie tylko

Czasem bardziej przeraża nas to, co prawdziwe!

Problematyka odmienności na Festiwalu "Okiem Młodych"

11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych o tematyce "Inni".

Polecamy
"HDw3D" Szymona Majewskiego startuje we wrześniu
"HDw3D" Szymona Majewskiego startuje we wrześniu

Początkowo show miało nosić tytuł "ADHD TV", producenci uznali jednak, że nie jest to odpowiednia nazwa dla programu rozrywkowego.

Zobacz zabawną komedię z Julianne Moore i Gretą  Gerwing! [WIDEO]
Zobacz zabawną komedię z Julianne Moore i Gretą Gerwing! [WIDEO]

Premiera filmu "Plan Maggie" już 23 września

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Avengers: Wojna bez granic
Zobacz niesamowity, nowy zwiastun filmu "Avengers: Wojna bez granic" [WIDEO]

Superbohaterowie kontra Thanos w kolejnym widowiskowym zwiastunie.

Horrory na faktach - "Obecność"
Horrory na faktach - o duchach, opętaniu i nie tylko

Czasem bardziej przeraża nas to, co prawdziwe!