Aktualności - Juwenalia

Juwenaliowy przejazd na rolkach

2013-05-07 13:57:16 | Kraków

W nadchodzący czwartek, 9.05.2013, odbędzie się  nocny, majowy, a zarazem juwenaliowy - przejazd na rolkach pod hasłem “Kraków, Rolki i My!”. Będzie to kolejna, już druga w tym sezonie, impreza z cyklu nocnych przejazdów ulicami Krakowa, występujących  również pod nazwą “nightskating”. Przejazd, jaki otworzył sezon rolkowy 2013, miał miejsce 18 kwietnia, ciesząc się wyjątkowo udaną pogodą oraz liczną frekwencją. W wydarzeniu udział wzięło blisko 640 rolkarzy z Krakowa i okolic.  

W związku z czwartkowym przejazdem, organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji. Tematem przewodnim są bowiem Krakowskie Juwenalia!

Impreza organizowana jest Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich Krak, tym razem we współpracy z „X-tremaliami” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W duchu Krakowskich Juwenaliów, podczas przejazdu nie zabraknie oczywiście muzyki, doskonalej zabawy, a także niecodziennych kostiumów. Organizatorzy już ogłosili konkurs na najciekawsze przebrania, a na przebierańców czekają atrakcyjne niespodzianki.

Przejazd rozpocznie się o godz. 20, na Błoniach Krakowskich, od strony Cichego Kącika. To nie koniec atrakcji. Tego samego dnia, w godzinach 12.30 - 15:00, na boisku Uniwersytetu Ekonomicznego, odbędą się warsztaty rolkarskie i pokazy jazdy na rolkach.

Jak zawsze, organizatorzy przypominają, że imprezy z cyklu KRAKÓW, ROLKI I MY! to nie zawody sportowe, ale przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich miłośników jazdy na rolkach, niezależnie od wieku.

TRASA: Cichy kącik Piastowska-kr.Jadwigi-Focha- Aleja 3 Maja - Oleandry - Ingardena - Aleja Adama Mickiewicza (pas pod prąd) - Władysława Reymonta - Piastowska - Juliusza Lea - Aleja Kijowska - Kazimierza Wielkiego - Łobzowska - Szlak - Świętego Rafała Kalinowskiego (Tunel) - Wita Stwosza - Rakowicka - Kampus UEK - Aleja Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego - Rondo Mogilskie - Aleja Powstania Warszawskiego - Rondo Grzegórzeckie - Kotlarska - Podgórska - Daszyńskiego - Grzegórzecka - Wielopole -Sienna - Mały Rynek - Mikołajska- Rynek Główny - Grodzka -Franciszkańska - Straszewskiego - Marszałka Józefa Piłsudkiego - Aleja 3 Maja

Długość trasy to 18 km.

Terminy kolejnych przejazdów przewidzianych w sezonie 2013:

• 9 maja
• 23 maja
• 20 czerwca
• 18 lipca
• 22 sierpnia
• 5 lub 19 września
• 10 października

ip

Słowa kluczowe: kraków rolki i my nocny przejazd juwenalia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Uniwersytet Rolniczy
Juwenalia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie [Program] Kraków

W programie między innymi: wielkie grillowanie, karaoke, dyskoteki i bitwa na balony.

Polecamy
ESNalia: juwenalia dla zagranicznych studentów
ESNalia: juwenalia dla zagranicznych studentów Kraków

Mamy już program ESNaliów 2012! Przypomnijmy, że jest to trzecia już edycja tego wydarzenia, skierowanego głównie do studentów zagranicznych przebywających obecnie w Krakowie.

Studenci na ulicach Krakowa [MNÓSTWO ZDJĘĆ Z POCHODU]
Studenci na ulicach Krakowa [MNÓSTWO ZDJĘĆ Z POCHODU] Kraków

Tysiące studentów wyruszyło w krakowskim pochodzie juwenaliowym. Zobacz ich zdjęcia!

Ostatnio dodane
Uniwersytet Rolniczy
Juwenalia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie [Program] Kraków

W programie między innymi: wielkie grillowanie, karaoke, dyskoteki i bitwa na balony.

Kupony i kody rabatowe