Zmień miasto
Juwenalia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Od 10 maja Juwenalia w Krakowie!

2016-05-06

Do rozpoczęcia Juwenaliów Krakowskich pozostało niewiele czasu – tegoroczna edycja najstarszego studenckiego festiwalu w Polsce rusza już 10 maja! Impreza potrwa 6 dni.

W tym czasie na trzech scenach (Klubu Studio oraz plenerowych pod Klubem Żaczek i przy ul. Piastowskiej) wystąpi kilkudziesięciu artystów reprezentujących zróżnicowane nurty i estetyki. W Krakowie nie zabraknie brzmień alternatywy, rapu, rocka czy metalu, a także coraz popularniejszych stand-upowych występów.

Organizatorzy przewidzieli dwa rodzaje biletów na juwenaliowe imprezy: ulgowe (przeznaczone dla posiadaczy ważnych legitymacji studenckich) oraz zwykłe, z których może skorzystać każdy. To idealny moment, żeby je zakupić – doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że ich zapas potrafi skurczyć się niesamowicie szybko! Jeżeli chce się mieć więc pewność, że trafi się na koncert ulubionego zespołu, warto zaopatrzyć się w bilety z należytym wyprzedzeniem.
Oprócz rozlicznych występów wśród juwenaliowych atrakcji znajdą się takie wydarzenia, jak Juwenaliowa Gra Miejska, wybory Najmilszej Studentki i SuperStudenta Krakowa oraz pochód na Rynek Główny. Ta ostatnia tradycja na stałe wrosła w kalendarz najbarwniejszych imprez Krakowa – kolorowy przemarsz żaków zapada w pamięci wszystkich jego świadków i uczestników.

Juwenalia Krakowskie to prawdziwa plejada gwiazd polskiej sceny. Wśród zaproszonych wykonawców i zespołów znalazły się takie tuzy, jak Kult, Pidżama Porno, O.S.T.R., Indios Bravos, T.Love, Jelonek, Natalia Przybysz, Mela Koteluk i wielu, wielu innych. Nie zabraknie też występów „młodych gniewnych”, którzy z pewnością pokażą krakowskiej publiczności, na co ich stać.

Juwenalia Krakowskie to sześć dni beztroskiej zabawy oraz celebrowania młodości i przyjaźni. Mimo upływu lat i nieustannego aktualizowania formuły, Juwenalia pozostają jedną z najpiękniejszych tradycji naszego miasta. Będzie przepięknie – Juwe! Juwe! Juwenalia!

Szczegóły na temat imprezy na stronie www.juwenalia.krakow.pl

 

 

ip

 

Komentarze i opinie

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

dodaj komentarz
 
 

Weź udział w nowej edycji konkursu na juwenaliowe zdjęcie roku.
Wygraj tablet i wiele innych nagród!

 

Imprezy

 
FB dlaMaturzysty.pl reklama